Technologia


Nasz gabinet wyposażony jest na najwyższej klasy urządzenia i narzędzia. Pewnie zastanawiacie się, do czego to wszystko służy? Oto garść przydatnych informacji prosto ze Stomatologii Familijnej.

 

1. STANOWISKO PRACY– stanowi wysokiej klasy fotel dentystyczny KAVO Primus 1058S z zestawem podświetlanych końcówek, lampą LED oraz lampą polimeryzacyjną. Fotel stomatologiczny wyposażony jest w system dezynfekcji wody i powietrza, który zapewnia naszym pacjentom komfort i idealną sterylność podczas zabiegów.

 

Nasz gabinet

2. SYSTEM MULTIMEDIALNY I KAMERA WEWNĄTRZUSTNA – to doskonałe uzupełnienie stanowiska pracy. Pozwala na dokładne przedstawienie pacjentowi rzeczywistego stanu uzębienia oraz pozwala pokazać efekt końcowy po wykonanych zabiegach.

 

3. LUPY STOMATOLOGICZNE  – to  nieodzowne narzędzie stomatologa ze względu na rosnące wymagania dotyczące zarówno jakości i  precyzji. Pomagają dostrzec szczegóły których nie widać gołym okiem jak np. próchnica początkowa.

 

4. MIKROSKOP LEICA – umożliwia wielokrotne powiększenie oraz maksymalne podświetlenie pola widzenia, niezbędne podczas wykonywania precyzyjnych zabiegów. Wysokiej klasy przyrząd zapewnia obraz o bardzo dobrej jakości, a widoczność najmniejszych szczegółów wpływa na końcowy efekt leczenia. Mikroskop wykorzystywany jest w zabiegach:

  • usuwania próchnicy (mikropreparacja)
  • w leczeniu chirurgicznym (mikrochirurgia endodontyczna)
  • w leczeniu protetycznym (preparacja zębów)
  • w leczeniu endodontycznym umożliwia:
    • szybkie odnalezienie kanałów, oczyszczenie ich oraz dokładne wypełnienie
    • udrożnienie bardzo wąskich i zakrzywionych  kanałów
    • możliwość usunięcia z kanałów fragmentów narzędzi endodontycznych

Dzięki temu urządzeniu możemy przeprowadzić z sukcesem leczenie kanałowe nawet w najtrudniejszych przypadkach.  Mikroskop z całą pewnością wyróżnia gabinet stomatologiczny spośród innych.

 

5. ENDOMETR RAYPEX 5 VDV – to urządzenie, które pozwala na precyzyjne ustalenie długości kanałów i odległości  od wierzchołka korzenia podczas leczenia endodontycznego. Dzięki temu urządzeniu możemy również ograniczyć ilość wykonywanych zdjęć RTG .

 

6. RADIOWIZJOGRAFIA czyli radiografia cyfrowa, zastąpiła standardowe zdjęcia rentgenowskie. Nowoczesny rentgen wewnątrzustny umożliwiający wykonywanie zdjęć i skanowanie bezpośrednie przy fotelu. Zapewnia redukcję promieniowania na jakie narażony jest pacjent do minimum, przy jednoczesnym zachowaniu idealnej ostrości zdjęć. Posiadamy możliwość zgrania zdjęć RTG na płytę CD dla pacjenta.

 

SONY DSC

7. KOFERDAM STOMATOLOGICZNY – jest cienkim arkuszem gumy lateksowej używany do izolacji zębów podczas zabiegów dentystycznych. Zastosowanie koferdamu zapewnia: zwiększony dostęp i widoczność pola operacyjnego. Utrzymuje suchość pola operacyjnego, której nie uzyskamy za pomocą innych metod. Przy stosowaniu koferdamu nie ma konieczności wymiany wałeczków ligniny oraz stałego suszenia pola operacyjnego.

 

8. SKALER ULTRADŻWIĘKOWY WOODPECKER UDS-E  – urządzenie, które umożliwia usuwanie kamienia nazębnego gromadzącego się nad i pod dziąsłami. Kamień jest siedliskiem bakterii chorobotwórczych a zaniedbanie jego usuwania może być przyczyną choroby przyzębia. Skaler to urządzenie działające na zasadzie generowania drgań o bardzo wysokiej częstotliwości, nawet kilkadziesiąt tysięcy na sekundę.

 

9. PIASKARKA PROPHYFLEX 3-2018 – służy do szybkiego i bezbolesnego usuwania ciemnych osadów nazębnych. Zapewnia wysoki komfort zabiegu. W połączeniu z unikalnym proszkiem czyszczącym Kavo o owocowym bądź neutralnym smaku, działa dokładnie nie powodując podrażnienie dziąseł.

 

10. SILVER  MIX  90 – to elektromechaniczna wstrząsarka do cementów glassionomerowych i innych materiałów kapsułkowych. Umożliwia uzyskanie wysokiej jakości materiałów do wypełnień.

 

11. STERYLIZACJA – W trosce o dobro naszych pacjentów zapewniamy najwyższe standardy czystości wykonywanych zabiegów. Do sterylizacji wykorzystujemy wysokiej klasy autoklaw firmy MELAG eliminujący wszystkie drobnoustroje chorobotwórcze. Wszystkie narzędzia są zafoliowane i otwierane przy pacjencie. Posiadamy wielopoziomowy system kontroli sterylizacji redukujący ryzyko infekcji i powikłań.